Itinspirativni

Hosté

Zuzana Drázdová

Zuzana Drázdová vystudovala Obecnou informatiku a Umělou inteligenci na MFF UK. Profesně se věnuje vývoji chytrých technologií pro města. Zajímá se o praktickou stránku implementace prvků Smart City v českých městech a obcích. Mezi další aktivity, kterým se věnuje, patří organizování soutěží v programování a dalších aktivit pro středoškoláky.

Jan Horák & Filip Vaněk | SATHEA

Jan Horák a Filip Vaněk jsou zakladatelé společnosti SATHEA. Jan Horák je ředitelem společnosti a současně je zodpovědný za vývoj různých komponent pro svítidla včetně jejich optické části. Jako jeden ze svých hlavních úkolů také považuje narovnávání soutěžního prostředí tak, aby i menší firmy mohly důstojně a ziskově fungovat na trhu. Společnost SATHEA dodnes všechny peníze získává pouze vlastní činností, vyrábí drtivou většinu svých produktů zde v ČR ve vlastních provozech a vše financuje bez pobídek nebo dotací.

Filip Vaněk je technickým ředitelem společnosti a mimo manažerských povinností se věnuje vývoji hardware a software nebo například konstrukci specializovaných CNC obráběcích strojů. Mezi jeho výrazné projekty patří automatizované měření a zpracování dat pro evidenci veřejného osvětlení nebo vývoj vlastního systému pro vzdálené řízení svítidel a detekci poruch.

Jaroslav Gottwald | MĚŘENÍ ONLINE

Martin Strnad

Zbyněk Jiráček | ROPID

  • Zbyněk Jiráček pracuje pro organizátora Pražské integrované dopravy ROPID. Zde je vedoucím technického odboru, který koordinuje rozvoj provozních systémů i systémů poskytujících informace veřejnosti. Jeho hlavní ambicí je zvýšit míru otevřenosti a automatizace přípravy a zpracování dat. Obojí je totiž nutným předpokladem k tomu, abychom mohli ve veřejné dopravě implementovat nová moderní a chytrá řešení, která usnadní a zpříjemní cestování veřejnou dopravou.

Ondřej Profant | PIRÁTI

Ondřej Profant je český informatik, specialista na svobodný software a politik, od října 2017 poslanec Poslanecké sněmovny PČR za Piráty, v letech 2014 až 2017 zastupitel hlavního města Prahy. V roce 2015 stál za založením spolku Otevřená města a aplikací Cityvizor, která občanům poskytuje přehled o hospodaření obce. Ve Sněmovně je členem Výboru pro veřejnou správu, kde se nadále věnuje tématu informačních technologií a digitalizace veřejné správy. Jakožto poslanec stál například za návrhem zákona o bankovní identitě, který umožňuje komunikaci s úřady prostřednictvím údajů z elektronického bankovnictví, nebo za zákonem o právu na digitální služby, který občanům garantuje možnost komunikovat se státními úřady elektronicky.

Ondřej Filip | CZ.NIC

Ondřej Filip je výkonný ředitel CZ.NICu. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor Informatika, a University of Pittsburgh - Joseph M. Katz Graduate School of Business (MBA). Během studia na Karlově univerzitě začal pracovat ve společnosti IPEX a. s., kde později působil jako technický ředitel a člen představenstva. Od prosince 2004 je Ondřej výkonným ředitelem sdružení CZ.NIC. Vedle výkonu své funkce v CZ.NIC působí jako předseda představenstva ve sdružení NIX.CZ (Neutral Internet Exchange), člen vedení mezinárodního sdružení RIPE NCC a jako člen představenstva Euro-IX (European Internet Exchange Association). V minulosti Ondřej působil jako aktivní člen rady ccNSO (Country Code Names Supporting Organisation) v rámci organizace ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers); v ní v současnosti zasedá ve významném a prestižním Poradním výboru pro bezpečnost a stabilitu (SSAC). Ondřej Filip také působil v Multistakeholder Advisory Group, která je poradním orgánem generálního tajemníka OSN pro Internet Governance Forum, a v organizaci DNS OARC (The Domain Name System Operations Analysis and Research Center), jejímuž představenstvu čtyři roky předsedal. Ondřej Filip je od roku 2019 členem Síně slávy Cybersecurity, v níž jsou zastoupené osobnosti, které zásadním způsobem nebo dlouhodobým pozitivním přínosem ovlivnili kyberbezpečnost v České republice. Ve svém volném čase rád hraje basketbal nebo programuje opensource software.

Pavol Rusnák | SATOSHILABS

Pavol Rusnák je spoluzakladatelem a technickým ředitelem společnosti SatoshiLabs, kde dohlíží na vývoj open-source softwarových a hardwarových projektů, které posilují moc a nezávislost jednotlivce. Jedním z takových projektů je Trezor, první hardwarová peněženka. Vedle své každodenní práce se také zajímá o umělou inteligenci a biotechnologie. Podílel se na mnoha standardech pro obor počítačové bezpečnosti a je také znám jako inovátor a vizionář v oblasti kryptoměn.

Ivor Kollár

Ivor Kollár se od roku 2007 věnuje penetračnímu testování a konzultacím v oblasti počítačové bezpečností obecně. Ve volném čase se realizuje v pražském hackerspace Brmlab, a ve spolku Otevřená města.

Petra Mikulová | CSIRT-MU

Petra Mikulová pracuje jako specialista na vzdělávání a osvětu v Kyberbezpečnostním týmu Masarykovy univerzity. Specializuje se na vzdělávání technicky i netechnicky orientovaných uživatelů. Je spoluautorkou několika osvětových kyberbezpečnostních kurzů. Přednáší také na Univerzitě třetího věku MU a je externím poradcem organizace Iuridicum Remedium, kde se angažuje za digitální práva občanů.